Witamy w dziale galeria

Projekt "Buraczane wyzwanie" w gr. II

W grudniu dzieci z grupy "Słoneczka" zrealizowały kolejne zadania z projektu "Witaminki". Tym razem warzywnym bohaterem okazał się burak Bruno. Przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Ponadto poznały jego różne odmiany i możliwość wykorzystania na wiele sposobów. Dzieci spróbowały gotowanego buraka, określiły jego smak i zapach. Na koniec wypełniły kontur buraka Bruna przyciskając plasterki buraka do kartki.

Projekt "Dyniowe wyzwanie"

Dyniowe wyzwanie

Dyniowe wyzwanie małe Słoneczka z gr. II rozpoczęły od zabawy ruchowej przy piosence pt."Dynia Dana". Następnie zobaczyły różne rodzaje dyń, klasyfikowały je według koloru i wielkości oraz zapoznały się z ich budową. Po wielu aktywnościach przyszedł czas na smaczny poczęstunek dynię deserową oraz pestki dyni. Na pamiątkę tego wyzwania dzieci samodzielnie wykonały dyniowe talerzyki wykleiły je pomarańczowymi kawałkami papieru oraz otrzymały naklejki.

Projekt "Dyniowe wyzwanie"

,, Dyniowe wyzwanie"

Dzieci z grupy I zrealizowały kolejne zadanie z projektu ,,Witaminki". Na początku wyzwania zaśpiewały i zatańczyły do piosenki ,, Dynia Dana". Podczas realizacji wyzwania przedszkolaki poznały dynie pod względem ( kształtu, koloru i wielkości ) , oraz poznały ich budowę . W kolejnej części zajęć dzieci wyklejały gotowy szablon warzywa pestkami dyni. Wspólnie z nauczycielem dzieci degustowały ciasto dyniowe oraz konfiturę. W tym dniu Panie z kuchni przyrządziły zupę dyniową, dzieciom bardzo smakowała zupa. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie z pomarańczową maskotką.

Projekt "Ogórkowe wyzwanie"

,, Ogórkowe Wyzwanie"

Dzieci z grupy I zrealizowały kolejne wyzwanie z projektu ,, Witaminki ". Bohaterem dzisiejszego wyzwania był ,, Ogórek Olek". Na początku dzieci zatańczyły i zaśpiewały do piosenki ,, Ogórek wąsaty". W kolejnej części zadania dzieci obejrzały i poznały różne odmiany ogórków, miały okazje również je spróbować . Na koniec dzieci wspólnie z nauczycielem wykonali Panią Ogórek i Pana Ogórka oraz wykleili plasteliną gotowy szablon zielonego warzywa. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach.