Witamy w dziale galeria

Paprykowe wyzwanie gr.II

Papryka Pola wprawiła przedszkolaki z grupy ?Słoneczka? w doskonały humor umilając czas zabawą przy witaminowej piosence. Następnie dzieci poznały paprykę w różnych kolorach i odmianach oraz wskazały podobieństwa i różnice u tych warzyw. Poznały również jej środek i dowiedziały się jak rośnie, a także jakie potrawy można z niej przygotować. W końcu nadszedł czas na degustację ? wszyscy chętnie smakowali kolorowych pasków i wybierali swoją ulubioną paprykę. Dzieci ułożyły kolorowe minki ? witaminki na kanapkach podczas śniadania. Znaleźli się także miłośnicy papryki konserwowej. Przedszkolaki wykonały również paprykowe stempelki i stworzyły z nich za pomocą farby ?paprykowe ludziki? oraz wypełniły kontury papryki Poli. Na koniec przyszedł czas na zabawę ćwiczącą refleks i spostrzegawczość ?Zdrowa papryka z talerza znika?.