O naszym przedszkolu...

GODZINY PRACY

Nasze Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku

w godzinach- od 6.00 do 17.00

zgodnie z projektem organizacyjnym z wyjątkiem przerw ustalonych przez
organ prowadzący przedszkole i dni ustawowo wolnych od pracy.

Codziennie organizowane są sytuacje edukacyjne inspirujące dzieci do samodzielnych poszukiwań, które zawarte są w ofercie edukacyjnej prezentowanej rodzicom na tablicy ogłoszeń.

Przerwy wakacyjne w pracy przedszkola ustalone są przez ogran prowadzący.

O nas

Samorządowe Przedszkole nr 150 w Krakowie mieści się przy ul. Teligi 28 na Osiedlu Nowy Prokocim. Przedszkole posiada 6 oddziałów, w których bawią się i uczą dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat.  Budynek otacza piękny, przestronny ogród wyposażony w sprzęt do zabaw (np. huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę, pociąg itp), który zapewnia dzieciom czynny wypoczynek, relaks oraz możliwość zabaw na świeżym powietrzu.

Możliwość bezpośredniego obcowania dzieci z przyrodą rozwija u nich zainteresowania i wyzwala życzliwy stosunek do świata przyrody i jej naturalnych uwarunkowań.

„Nasze przedszkole jest placówką artystyczną, wprowadzającą dziecko w świat ekologii" dlatego też inspirujemy naszych wychowanków do samodzielnego odkrywania uroków otaczającej nas rzeczywistości ze szczególnym uwzględnieniem środowiska przyrodniczego.

Nadrzędnym celem oddziaływań wychowawczo - dydaktycznych w naszej placówce  jest propagowanie wśród naszych wychowanków i ich Rodziców postaw proekologicznych, prozdrowotnych oraz umiejętności w zakresie unikania wszelkich zagrożeń.

Realizując ww. cel uwzględniamy zadania wynikające z wizji przedszkola uwzględniamy przede wszystkim indywidualne potrzeby naszych wychowanków w powiązaniu z uwarunkowaniem środowiska naturalnego.

Przygotowujemy dzieci do dobrego startu w szkole w oparciu o nowatorskie metody i programy własne.

Budynek przedszkolny i sale utrzymywane są w szczególnej czystości, wyposażone w sprzęt, zabawki oraz pomoce i gry edukacyjne gwarantujące dzieciom całkowite bezpieczeństwo dla ich zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

Przedszkolaki mają do dyspozycji duże, przestronne i nasłonecznione sale wyposażone w kąciki zainteresowań, które rozbudzają zdolności i zainteresowania plastyczne, muzyczne, matematyczne itd.

Posiadamy bogaty księgozbiór, zbiór płyt CD- (bajki, słuchowiska muzyczne, muzyka relaksacyjna itp.), oraz pomoce multimedialne, tablicę interaktywną i programy cyfrowe. W każdej grupie wiekowej są kąciki przyrody wyposażone w skarby przyrody ożywionej i nieożywionej oraz w sprzęt ułatwiający prowadzenie doświadczeń i obserwacji przyrodniczych.  W naszym przedszkolu panuje przyjazna, pełna zrozumienia i życzliwości atmosfera.Wykwalifikowana i sympatyczna kadra pedagogiczna otacza wychowanków troskliwą opieką i zapewnia prawidłowy rozwój dzieci. Każde dziecko traktujemy indywidualnie, wychodząc naprzeciw zdolnościom, które posiada oraz jego potrzebom i możliwościom.

Wszystkie nauczycielki w naszym przedszkolu są kreatywne, twórcze,   otwarte, pomysłowe,

o wielkim sercu i życzliwości dla dzieci, a także ich Rodziców.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W PRZEDSZKOLU

Witamy od godziny 6.00

Przed śniadaniem  od 6.00- 8.00 (dziecko...)
  • jest aktywne w zakresie organizacji swojego życia - chętnie podejmuje zabawy wynikające z własnej aktywności, zajęcia indywidualne według własnych pomysłów lub zabawę  w małej grupie, śmiało zgłasza propozycje działań, nawiązuje i uczy się podtrzymywać przyjazne relacjez rówieśnikami, a tym samym rozwija umiejętności interpersonalne, usamodzielnia się
  • dba o estetykę otoczenia oraz o higienę osobistą
  • wyrównuje deficyty rozwojowe oraz rozwija swoje zdolności
  • rozwija sprawność ruchową podczas ćwiczeń porannych

O godzinie 8.00- 8.30 - śniadanie (dziecko...)
  • dziecko wyraża przekonanie o ważnym znaczeniu racjonalnego odżywiania się dla jego zdrowia
  • uczy się kultury spożywania posiłków

Od godziny 9.00 - 11.00 - zabawy i zajęcia wspierające wszechstronny rozwój dziecka: (dziecko...)
  • wykazuje naturalną chęć poznania świata wszystkimi zmysłami
  • odkrywa i kreuje rzeczywistość w aktywnym działaniu
  • buduje zaufanie do siebie ( „wiarę we własne siły") oraz zaufanie do otoczenia
  • poznaje swoje możliwości i wykorzystuje je w działaniu
  • rozwija zainteresowania oraz zamiłowania i zdolności twórcze
  • zaspokaja potrzebę relaksu i ruchu na świeżym powietrzu.
  • Przestrzega zawartych w nim umów dotyczących bezpieczeństwa, koleżeństwa i kultury bycia

O godzinie 11.00 - II śniadanie (dziecko...)
  • przezwycięża uprzedzenia do niektórych potraw
  • rozwija zdolności samoobsługowe
  • przygotowuje się do relaksu podczas leżakowania (tylko grupa najmłodsza do 13.30)
  • uczy się rozładowywać stres i napięcie słuchając muzyki relaksacyjnej

Od godziny 11.30 - 14.00 (dziecko...)
  • dziecko uczy się rozładowywać stres i napięcie podczas zabaw i ćwiczeń relaksacyjnych i wyciszających
  • zaspokaja potrzebę relaksu i ruchu na świeżym powietrzu. - dzieckoprzestrzega zawartych z nim umów dotyczących bezpieczeństwa,  koleżeństwa i kultury bycia
  • uczestniczy w zajęciach dodatkowych
  • utrwala i pogłębia zdobyte wiadomości
  • rozwija indywidualne zainteresowania i zdolności
  • dokonuje swobodnego wyboru aktywności - realizuje swoje zainteresowania

O godzinie 14.00 - Obiad (dziecko...)
  • przezwycięża uprzedzenia do niektórych potraw.
  • ma świadomość potrzeby  zdrowego odżywiania się
  • uczy się kultury spożywania posiłków
  • rozwija umiejętności samoobsługowe

Od godziny 15.00- 17.00 (dziecko...)