11 dni temu

Zapraszamy do udziału w przedszkolnym konkursie plastyczno-technicznym. Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolnego instrumentu muzycznego z surowców wtórnych – różnego rodzaju opakowania plastikowe, papierowe, metalowe, drewniane, folie i makulatura.

Cele konkursu:

1. Rozbudzanie i poszerzanie zainteresowania dzieci muzyką.

2. Wzmacnianie wiary we własne możliwości, kształtowanie poczucia estetyki, rozwijanie ekspresji twórczej, kreatywności oraz umiejętności plastyczno - technicznych dzieci.

3. Propagowanie działań ekologicznych.

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Przedszkole nr 150 w Krakowie.

2. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: ? kategoria I – dzieci 3 i 4-letnie, ? kategoria II – dzieci 5 i 6-letnie.

Termin składania prac mija 10 maja 2024 r. Prace dostarczone po terminie nie będą brane pod uwagę.

Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora.

Kryteria oceny: - samodzielność, - umiejętność zrozumienia tematu, - pomysłowość, - estetyka, - wykorzystanie w pracy materiałów wtórnych, pochodzących z recyklingu.

Prace powinny zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa przedszkolna.

Prace prosimy składać do wychowawców grup.