GRUPA IV

MAŁGORZATA BOROWSKA

WYDARZENIA W GRUPIE IV

06.09.2023 - zebranie informacyjno-organizacyjne dla rodziców

11,12,20,21 .09.  - zabawy i eksperymenty z bańkami mydlanymi w ogrodzie przedszkolnym

25, 27.09  - gry i zabawy ruchowe  na pobliskim, osiedlowym boisku i placu zabaw

04.10.2023 -  przedstawienie  przyjezdnego Teatru Kameleon  z cyklu "Przygody Milusia i  Miłasi"  pt. "W zdrowym skrzacie - zdrowy duch"

04.10. i  26.10.2023 - zajęcia edukacyjne z naszą panią psycholog Irminą nt. emocji : Jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić ?

18.10.2023  -  projekt edukacyjny "Mobilne Oceanarium"  prezentacja filmu w specjalnej kopule. Niezwykła ,wirtualna podróż w głąb oceanu, obserwacja jego wspaniałych mieszkańców (żółwi, rekinów, kolorowych ryb, rafy koralowej) Widzowie mieli wrażenie jakby nurkowali w oceanie. Pokaz okazów wydobytych z dna morza: m in.: muszli, bursztynów, gąbek, rozgwiazd.

19.10.2023 - sesja zdjęciowa do nowego kalendarza na 2024 rok

10.11.2023 -  uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości  11.11 w naszej grupie

15.11.2023 - Jesienny występ   - dzieci z naszej grupy zaprezentowały  swoje osiągnięcia wokalno - taneczno - instrumentalne

Dzieci w jesiennych strojach weszły na sale przy muzyce Vivaldiego "Jesień" , w półkolu zaśpiewały piosenkę "Kto chodzi dziś po lesie" , wyrecytowały wiersz "Spadają liście, szeleszczą w koło....", zaprezentowały Kasztankową grę inscenizację piosenki "Kasztanki"  ( Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie) , zatańczyły Poleczkę oraz zaśpiewały i zagrały na grzechotkach i dzwonkach "Listopadową piosenkę" ( Płyną niebem ciemne chmury, wiatr w kominie śpiewa ...)

21.11.2023 - przygotowanie prac na konkurs plastyczny organizowany przez PDK "Dwór Czeczów" pt. "Nasza choinka 2023" w którym udział wzięli : Lila N, Wojtek M, Wiktoria K., oraz Rafał M (otrzymał wyróżnienie).

22.11.2023 - udział dzieci w projekcie edukacyjnym "Mobilne Planetarium"  podczas wyświetlanej prezentacji 3D poznały Historie małej gwiazdy oraz podstawowe wiadomości o naszym układzie słonecznym i wybranych gwiazdozbiorach.

24.11. 2023 - obchodziliśmy w naszej grupie "Dzień Pluszowego Misia" -dzieci malowały farbami plakatowymi postać swojego ulubionego misia , Pomagały w przygotowaniu  Niedźwiadkowych masek z brązowego kartonu oraz uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną.

28.11. 2023 - udział w warsztatach ceramicznych w Klubie Aleksandry podczas, których dzieci wykonywały z gliny serduszka z różyczkami

30.11. 2023 - udział dzieci w programie edukacyjnym "Bezpieczeństwo na drodze" prowadzonym przez funkcjonariuszy ze Krakowskiej Straży Miejskiej

5.12.2023 - chętne dzieci z naszej grupy ; Kornelia, Jaś Z, Wojtek, Maja i n-lka p. Kasia  wzięli udział w Akcji Charytatywnej przynieśli kolorowe świąteczne kubeczki dla chorych dzieci , które p. Asia  zawiozła im do szpitala.

7.12.2023 - wyjątkowe spotkanie dzieci z długo oczekiwanym gościem z Mikołajem, który obdarował ich prezentami. a uwieczniliśmy to na pamiątkowych zdjęciach (niektóre z nich można zobaczyć na naszej przedszkolnej stronie internetowej gr.4)

Szczególne,  bardzo serdeczne  podziękowania za ogromne zaangażowanie w przygotowanie prezentów przekazujemy  pani Joli G. z Trójki Grupowej oraz wszystkim Rodzicom.

13.12.2023 - Świąteczne przedstawienie Teatru  przyjezdnego pt." Nowe przygody Rudolfa"