GRUPA III

NAUCZYCIELKI - MARIA JURGIEŁAN

MONIKA KWIECIEŃ

WYDARZENIA W GRUPIE III

W miesiącu wrześniu w grupie III „Wiewiórki” nauczycielki tworzyły przychylną i serdeczną atmosferę oraz zapewniały jak najlepsze warunki do adaptacji dzieci w grupie.

Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, słuchały literatury dziecięcej (wierszyki, bajki, opowiadania),tańczyły i śpiewały piosenki.

Rozwijały swoją naturalną kreatywność w różnorodnych formach aktywności (poznawczej, społecznej, emocjonalnej, fizycznej) mającej na celu:

• kształtowanie umiejętności wyrażania swoich emocji i uczuć

• budowanie świadomości przynależności do grupy przedszkolnej i tworzenie pozytywnych relacji w grupie

• wdrażanie do przestrzegania ustalonych zasad podczas zabaw

• udział w zabawach integracyjnych, ruchowych i muzycznych

• wyrabianie umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i odpowiedniego reagowania

• wdrażanie do radzenia sobie w nowych, czasem trudnych sytuacjach

• kształtowanie umiejętności klasyfikowania obiektów ze względu na podaną cechę

• doskonalenie umiejętności nazywania kolorów

• wdrażanie do uważnego słuchania

• budowanie czynnego i biernego słownika dziecka

• rozwijanie orientacji przestrzennej

PAŹDZIERNIK:

4 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Kameleon.

Dzieci oglądały przedstawienie z serii „Przygody Milusia i Miłasi"

pt. „W zdrowym skrzacie – zdrowy duch ".

Przygody głównych bohaterów uczyły dzieci zdrowego stylu życia, ukazywały, że należy dbać o higienę, unikać spożywania dużej ilości słodyczy, zachęcały do ruchu, pomogły zrozumieć dlaczego jedzenie owoców, warzyw i nabiału jest ważne dla zdrowia.

12.10.2023

12 października w ramach zajęć dydaktycznych dzieci wybrały się na zajęcia do Podgórskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Teligi 24.

Na początku zapoznały się z wyglądem i księgozbiorem biblioteki. Dowiedziały się, jaka jest różnica pomiędzy bibliotekę ą księgarnią, do czego służy karta czytelnika.

W czasie zajęć „Jesień w bajkach i w opowiadaniach”- dzieci rozmawiały z panią bibliotekarką o jesieni, jej cechach charakterystycznych: o drzewach, zwierzętach leśnych, kolorach liści i zjawiskach atmosferycznych. Dzieci wysłuchały także kilku ciekawych opowiadań czytanych przez panią Ewelinę

18.10.2023

18 października w ramach zajęć dydaktycznych dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Mobilne Oceanarium”.

Była to niezwykła podróż w głąb oceanu oraz możliwość zobaczenia jego licznych fascynujących mieszkańców. Dzieci w oceanarium przebywały w specjalnej kopule gdzie wyświetlana była prezentacja 3D. Miały wrażenie przebywania w głębi oceanu, dzięki pływającym wokół nich egzotycznym rybom. Przedszkolaki zobaczyły także morskie żółwie, płaszczki, delfiny oraz doświadczyły niezwykłego spotkania z ( niegroźnymi..) rekinami.

W pierwszej części zajęć dzieci mogły podziwiać skarby oceanów oraz mogły dotknąć piękne okazy muszli morskich i skamieniałości.

19 października odbyła się sesja zdjęciowa do kalendarza na rok 2024.

DZIECI Z GRUPY III WRAZ Z NAUCZYCIELKAMI ZAPRASZAJĄ

SWOICH KOCHANYCH RODZICÓW NA ZIMOWO – ŚWIĄTECZNY WYSTĘP

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA…” W DNIU 15.12.2023 (PIĄTEK) O GODZ.15:00.

PROSIMY RODZICÓW O PRZYGOTOWANIE STROJÓW DLA DZIECI W KOLORACH

(DO WYBORU: CZERWONYM, ZIELONYM, ZŁOTYM).

W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PROSIMY, ABY STRÓJ ZAWIERAŁ ELEMENTY ŚWIĄTECZNE.

PROSIMY, ABY DZIECI W TYM DNIU PRZYNIOSŁY RANO DO SALI STROJE

W PODPISANYCH IMIENIEM/NAZWISKIEM WORECZKACH.

NAUCZYCIELKI GRUPY III

LISTOPAD:

20.11.2023

20 listopada odbyła się uzupełniająca sesja zdjęciowa do kalendarza na rok 2024 – dla dzieci, które były nieobecne w przedszkolu w dniu sesji zdjęciowej 19.10.23.

22.11.2023

22 listopada w ramach zajęć dydaktycznych dzieci uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Mobilne Planetarium”. Dzieci w planetarium przebywały w specjalnej kopule, gdzie wyświetlana była prezentacja 3D. Dzieci zobaczyły układ słoneczny (słońce, księżyc, planety), gwiazdozbiory i galaktykę.

24 listopada obchodziliśmy w grupie „Dzień pluszowego misia” .

W tym dniu dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki, do których lubią bardzo się przytulać. Misiów było tak dużo – miękkie, puszyste, małe, duże i te bardzo duże. Były misiowe zabawy i tańce oraz wspólne zdjęcia z maskotkami. Każdy przedszkolak próbował sobie wyobrazić, co powiedziałby jego miś, gdyby potrafił mówić. Pomysłów było wiele.

30.11.2023

30 listopada w ramach zajęć dydaktycznych dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w programie edukacyjnym „Bezpieczeństwo na drodze” prowadzonym przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

DZIECI Z GRUPY III WRAZ Z NAUCZYCIELKAMI ZAPRASZAJĄ

SWOJE KOCHANE BABCIE I KOCHANYCH DZIADKÓW

Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA NA WYSTĘP ARTYSTYCZNY

BABCIU, DZIADKU – KOCHAM WAS…”